4 zasady bezpiecznych zakupów przez internet

O zaletach kupowania w sieci chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Nieograniczony wybór towarów, znacznie niższe ceny oraz możliwość składania zamówień przez całą dobę bez konieczności wychodzenia z domu to tylko niektóre czynniki, które powodują, że zakupy przez internet są coraz bardziej popularne. Zanim jednak zaczniemy wrzucać produkty do wirtualnego koszyka, warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie.

Co robią Polacy w Internecie – wyniki badań

Według raportu firmy McKinsey & Company dostęp do Internetu ma 20 milionów Polaków. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców naszego kraju, oznacza to, że ponad połowa z nas jest użytkownikami sieci. Dodatkowo autorzy badań prognozują, że w ciągu najbliższych 20 lat 25% gospodarstw, które na chwilę obecną nie korzystają z Internetu, zyska do niego dostęp.

Czy serwis Alibaba będzie konkurencją dla Allegro?

Zdecydowana większość Polaków zapytana o to, gdzie kupować przez Internet, bez wahania odpowie: na Allegro. Ta platforma aukcyjna już od kilkunastu lat jest liderem w swojej branży w Polsce i mocno zakorzeniła się w głowach rodaków. Choć powstało kilka podobnych serwisów typu Zalando, nie zachwiały one pozycji Allegro, które nadal nie ma sobie równych.