laptop

Laptop dla ucznia – jak wybrać?

Na pewno część z nas doskonale pamięta czasy bez komputera i internetu. Do nauki potrzebne były jedynie szkolne podręczniki, a informacji poszukiwało się godzinami w bibliotece. Dzisiaj komputer z dostępem do sieci jest niezbędny nie tylko dla rozrywki, ale także do nauki. Warto więc rozejrzeć się za dobrym sprzętem, który pomoże naszym pociechom w zdobywaniu wiedzy.


Laptop dla ucznia jest sporym wydatkiem, ale jednocześnie inwestycją na przyszłość. Dobrze wybrany sprzęt posłuży naszemu dziecku przez lata. Jak zatem dobrać model i parametry, by był pomocny w nauce i jednocześnie pozwalał na swobodne korzystanie z ulubionych gier?

Kwestie techniczne

Zwróćmy uwagę na kilka podstawowych elementów i funkcji, które okażą się niezbędne do pracy i zabawy.

Wyświetlacz. To w niego wpatruje się dziecko, często dosyć długo wytężając oczy. Warto więc zadbać, by był maksymalnie bezpieczny dla wzroku, a jednocześnie odznaczał się dobrą jakością obrazu. Pomocne okażą się tu modele z matrycami IPS, które pozwalają na uzyskanie bezpiecznego dla oczu dziecka kąta widzenia. Dobrym ruchem jest także upewnienie się, że laptop, który kupujemy, posiada wyświetlacz LCD, lub jeszcze lepszy, AMOLED.

Dodatki. Mimo, że klawiatura jest wbudowana w laptopa, warto zwrócić na nią szczególną uwagę podczas zakupu. Do wyboru mamy pojedyncze klawisze na płaskiej powierzchni oraz panel klawiszowy, oddzielony od reszty obudowy. Upewnijmy się, że wybrany przez nas model posiada klawiaturę najwygodniejszą dla ucznia. Korzystanie z komputera przenośnego ułatwia również dodatkowa myszka – przyda się zwłaszcza w przypadku kilkulatka, który nie oswoił się jeszcze z panelem dotykowym.

Wiek dziecka

W zależności od wieku i potrzeb pociechy, możemy dobierać różne parametry i wyposażenie laptopa. Uczeń podstawówki lub gimnazjum nie potrzebuje najszybszego, nowoczesnego sprzętu. W pełni wystarczy mu komputer z dostępem do sieci, na którym będzie mógł spokojnie korzystać z pakietu Microsoft Office i grać w ulubione gry. Sprawdzi się tu pamięć 2-4 GB, dysk wewnętrzny o pojemności 300 GB. Gimnazjalista z powodzeniem będzie używać tego samego sprzętu, możemy jedynie dokupić nieco pamięci.

Licealista, który używa laptopa do bardziej zaawansowanych projektów, prezentacji czy gier z nowoczesną grafiką, potrzebuje nowocześniejszego sprzętu. Tutaj dobrym wyborem będzie procesor czterordzeniowy, system graficzny GeForce lub Radeon oraz dysk twardy o pojemności większej niż 500 GB.

Z pomocą idealnie dobranego laptopa możemy ułatwić naukę naszym pociechom. Dzięki niemu uzyskają dostęp do informacji i wiedzy, będą doskonaliły swoje umiejętności w korzystaniu z programów biurowych i graficznych. A po zakończonej nauce z przyjemnością spędzą czas przy ulubionej grze – w końcu od zdobywania wiedzy również trzeba czasem odpocząć. Jeśli brakuje Ci środków finansowych na zakup latopa dla dziecka sprawdź  – pożyczka online w Pożyczkomat.pl