serca

Gdzie iść na pierwszą randkę

Pierwszą randkę pamięta się długo i nawet pary w wieloletnim związku często wracają pamięcią do tej chwili. Powinna być ona wyjątkowa, oryginalna i oczywiście romantyczna. Warto na pierwszą randkę wybierać miejsca, w których będziesz czuł się dobrze, mniej skrępowany i będziesz mógł skupić uwagę na drugiej osobie i zainteresować ją rozmową. Zobacz, gdzie iść na pierwszą randkę, jakie wyjątkowe i interesujące miejsce wybrać.

Planetarium

Niezwykle romantyczna byłaby randka po gwiazdami. Oczywiście latem, gdy wieczory są ciepłe, warto wybrać się na romantyczny wypad za miasto, gdzie w jakimś pięknym miejscu można podziwiać niebo pełne gwiazd.

Jednak, gdy nadejdzie jesień i zima, takie marznięcie pod gołym niebem może być mało romantyczne. Wtedy rozwiązaniem jest planetarium. Tam również można podziwiać konstelacje gwiazd. W planetarium unikniesz dodatkowego stresu i napięcia, który często towarzyszy pierwszym randkom. Będziesz mógł wymieniać się wrażeniami, które zrobiły na tobie wspaniałe widoki kosmosu i na pewno nie zabraknie wam tematów do rozmowy. Atmosfera będzie luźniejsza, a dzięki obserwacjom planet i przeróżnych konstelacji gwiazd, również bardzo romantyczna.

Muzeum

Planując pierwszą randkę, przed romantyczną kolacją możesz zorganizować wyjście do muzeum. Oczywiście nie powinno to być muzeum na przykład II wojny światowej, ofiar wojennych ani o żadnej podobnej tematyce. Najlepiej wybrać coś zabawnego, lekkiego i przyjemnego, jak muzeum sztuki nowoczesnej, malarstwa, lotnictwa, dinozaurów czy wynalazków. Zaskocz zaproszoną osobę i zabierz ją do wyjątkowego miejsca, gdzie będzie mogła zobaczyć coś naprawdę interesującego.

Oglądając fascynujące lub zabawne eksponaty w muzeum, na pewno nie zabraknie wam tematów do rozmowy i unikniesz krępujących momentów długiej ciszy. W takim miejscu atmosfera będzie przyjemniejsza, a ty będziesz na pewno mniej zestresowany.

Twoje wyjątkowe miejsce

Na pewno masz jakieś swoje ukochane i wyjątkowe miejsce, gdzie lubisz spędzać czas. Może jest ono powiązane z twoimi zainteresowaniami, może z pracą lub sposobem spędzania wolnego czasu. Zabranie tam drugiej osoby na pierwsza randkę również może być bardzo dobrym pomysłem. Dzięki temu otworzysz się przed nią i pozwolisz lepiej się poznać. Pokażesz jej czym się interesujesz, jak lubisz spędzać wolny czas i może znajdziecie dzięki temu wspólny język i wspólne zainteresowania.

Jeśli prowadzisz restaurację, możesz wybrać to miejsce na pierwszą randkę i zaproponować na przykład wspólne przygotowanie kolacji. Jeśli lubisz jeździć na łyżwach, zaproś drugą osobę na lodowisko, a jeśli uwielbiasz morze i często spędzasz czas słuchając szumu fal, zaproponuj wspólny, romantyczny spacer właśnie brzegiem morza.

Romantyczna kolacja

Każda randka powinna kończyć się romantyczną kolacją, najlepiej przy świecach i relaksującej muzyce. Możesz wybrać małą, spokojną, kameralną knajpkę, która będzie na pewno pełna uroku i zapewni miłą atmosferę.

Oczywiście możesz także, zaproponować kolację w ekskluzywnej i znanej restauracji, do której chodzisz tylko z wyjątkowych okazji. Wówczas zaproszona osoba na pewno poczuje się wyjątkowo. Pamiętaj jednak, by otoczenie, które wybierzesz nie krępowało drugiej osoby, tylko przeciwnie, rozluźniło atmosferę i pozwoliło się odprężyć i miło spędzić czas.

Pierwsze randki pozostają w pamięci na długo, warto więc wcześniej je zaplanować i dobrze przemyśleć ich scenariusz.