Międzynarodowy maraton w Krakowie

Międzynarodowy maraton w Krakowie – weź udział!

Już niedługo, bo 30 kwietnia, odbędzie się w Krakowie międzynarodowe wydarzenie sportowe Cracovia Maraton. To wyjątkowa okazja, by spróbować swoich sił na długich dystansach i pobiec w jednym z najbardziej prestiżowych maratonów w Polsce. Nie zastanawiaj się zbyt długo, ponieważ czas na zgłoszenie swojego uczestnictwa już się kończy, a tak wyjątkowego biegu, który jednoczy nie tylko pokolenia ale i narodowości, nie możesz przegapić.


Kto może wystartować w tym maratonie

Cracovia Maraton to impreza dla każdego, kto tylko ma ochotę w niej uczestniczyć. Nawet jeśli wcześniej nie brałeś udziału w żadnym maratonie, możesz spróbować swoich sił i wystartować razem z innymi zawodnikami, których celem jest propagowanie sportu i aktywnego trybu życia.

Jest to bez wątpienia najbardziej międzynarodowy maraton w Polsce, który może szczycić się bardzo dużą frekwencją biegaczy z zagranicy.

W dotychczasowych edycjach w biegu wzięli udział sportowcy z 55 krajów. To naprawdę imponujący wynik, który świadczy o ogromnej randze i światowej popularności tego maratonu.
W niedzielę, 30 kwietnia na trasę 16. PZU Cracovia Maraton wyruszają również uczestniczy niepełnosprawni, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich. To właśnie na krakowski maraton przyjeżdża największa grupa zawodników, którzy startują w kategoriach Hand Bike, Rim Push oraz Active Wheelchair.

Dlaczego warto wziąć udział w Cracovia Maraton

Wzięcie udziału w tym maratonie to przede wszystkim integrowanie się  z wszystkimi osobami, które kochają biegać, propagują aktywny styl życia i chcą wspólnie z pozostałymi uczestnikami, w tym także osobami niepełnosprawnymi, pokonać ten królewski dystans 42 km. To niesamowite przeżycie, któremu towarzyszy wiele pozytywnych emocji, sportowa rywalizacja oraz adrenalina.

Udział w Cracovia Maraton to również bardzo duży zaszczyt, ponieważ jest to bardzo prestiżowy bieg, znany nie tylko w Polsce, ale również na świecie. W tym roku liczba uczestników już wzrosła o ponad 1000 osób w porównaniu do zeszłej edycji.

Warto również powalczyć o trofeum, jakim jest zaprojektowany i stworzony specjalnie na tą okazję medal tego międzynarodowego maratonu, który na pewno każdy chciałby mieć w swojej kolekcji.
Dodatkowo Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie prowadzi projekt najbardziej prestiżowej nagrody, jaką może otrzymać maratończyk, a jest nią Korona Maratonów Polskich. Jeśli chcesz otrzymać takie wyróżnienie powinieneś w ciągu 24 miesięcy ukończyć 5 maratonów: Maraton Dębno, Maraton Wrocławski, Maraton Warszawski, Poznań Maraton i właśnie Cracovia Maraton.

Zapisz się

Do maratonu należy zapisać się przez Internet i uiścić opłatę wpisową, która do końca marca wynosi 100 zł za start w PZU Cracovia Maraton i 40 zł w Nocnej Dysze z Wawelem. Pośpiesz się ponieważ od 1 kwietnia opłata ulega zmianie i będzie wynosiła odpowiednia 130 zł i 60 zł.

Zgłoszenia internetowe do 16 edycji krakowskiego maratonu oraz do czwartej edycji nocnego biegu na 10 km trwają do 14 kwietnia. Po tym terminie istnieje jeszcze możliwość zapisania się na bieg, ale tylko w Biurze Zawodów i nie później niż do 27 kwietnia. Wpisowe wyniesie wtedy 200 zł do PZU Cracovia Maraton i 120 zł do Nocnej Dychy z Wawelem.

W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy, który zawiera numer startowy, koszulkę, worek na odzież do depozytu i materiały informacyjne. Oprócz tego upoważnia uczestnika maratonu do bezpłatnego udziału w Pasta Party, możliwości skorzystania z pryszniców i masaży po biegu, posiłku regeneracyjnego oraz również nieodpłatnego noclegu. Trzeba więc przyznać, że ta impreza sportowa przygotowana jest na najwyższym poziomie i organizatorzy kompleksowo zadbali o uczestników.

Jak przygotować się do maratonu

Do tego międzynarodowego maratonu trzeba się solidnie przygotować, ponieważ trasa liczy aż 42 km i 195 m. Trzeba przygotować swój organizm na duży wysiłek, w czym pomogą treningi i ćwiczenia. Budowanie swojej kondycji poprzez różnego rodzaju aktywność fizyczną to nie tylko sposób na dobre przygotowanie się do maratonu, ale także dbanie o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Chęć wzięcia udziału w Cracovia Maraton będzie na pewno dodatkową motywacją i motorem napędowym do systematycznych ćwiczeń i treningów. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo, tylko już dziś zapisz się na ten wyjątkowy i niezwykle prestiżowy bieg.