Co robić w wiosenny weekend ?

Pomysły co robić na ładny wiosenny weekend

Wiosenna pogoda zachęca do wyjścia z domu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. To doskonały moment na pierwsze wycieczki rowerowe i spacery, a także by odwiedzić wyjątkowe i piękne miejsca w Polsce oraz trochę pozwiedzać. Zobacz, jak możesz spędzić te pierwsze wiosenne weekendy.


Rowerowy piknik za miastem

Jeśli lubisz jeździć na rowerze, zabierz całą rodzinę na świetną przejażdżkę za miasto, z dala od ulicznego gwaru i spalin samochodów. Możesz połączyć tę atrakcję z piknikiem na świeżym powietrzu. Świetnie sprawdzi się tradycyjny kosz piknikowy wypełniony waszymi ulubionymi smakołykami, ale możesz również zabrać ze sobą składany grill lub zorganizować ognisko i pieczenie kiełbasek. Pamiętaj jednak, że bezpieczeństwo twojej rodziny jest najważniejsze, dlatego ognisko możesz rozpalić jedynie w wyznaczonych do tego miejscach.

Taka wspólna wycieczka połączona ze smacznym piknikiem sprawdzi się już w pierwszych weekendach wiosny, ponieważ temperatura jest coraz wyższa, a świeże wiosenne powietrze sprzyja aktywności fizycznej i zaostrza apetyt.

Wybierz się na spacer ulicami najpiękniejszych miast w Polsce

Kiedy ostatnio odwiedziłeś Kraków i byłeś na Wawelu, kiedy spacerowałeś uliczkami starego miasta we Wrocławiu, a czy pamiętasz jeszcze jak smakują prawdziwe toruńskie pierniki? Może warto odświeżyć swoje wspomnienia i wybrać się do jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, takich jak Kraków, Wrocław czy Toruń?

Wiosenny weekend to idealna pora, by trochę pozwiedzać. Nie jest ani za gorąco ani za zimno, by odświeżyć wspomnienia z wielu szkolnych wycieczek. Wrocław, Kraków czy Toruń to tylko kilka z miast, które warto pozwiedzać, bo pięknych miejsc w Polsce jest bardzo wiele. Już sam spacer uliczkami tych miast może zachwycić, zwłaszcza gdy towarzyszyć ci będą ciepłe promienie wiosennego słońca.

Weekend nad morzem

Nasze polskie morze to jedno z najpiękniejszych miejsc wiosną. Nie spotkasz tam tłumów turystów, jak w okresie wakacji, dlatego to idealny czas, by pooddychać świeżym powietrzem i wsłuchać się w szum fal. Spacery brzegiem morza oraz karmienie mew to oczywiście nie jedyne atrakcje, które czekają cię nad Bałtykiem.

Warto wybrać się do Trójmiasta, gdzie czekają przeróżne atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć. Wiosna to przede wszystkim czas na długie spacery, a w Gdańsku, Gdyni i Sopocie znajdziesz mnóstwo idealnych do tego miejsc, takich jak słynna ulica Długa w Gdańsku, molo w Sopocie czy Skwer Kościuszki w Gdyni. Każde z tych miejsc ma wyjątkowy klimat i swoją historię, dlatego będą to idealne miejsca na spędzenie pierwszych wiosennych weekendów.

Wybierz się w góry.

Jeśli lubisz góry, a wędrówki wśród szczytów i lasów sprawiają ci radość, powinieneś już dziś spakować swój plecak i wyruszać na szlak. Pogoda sprzyja teraz nie tylko spacerom, ale również wspinaczkom i zdobywaniu nowych szczytów. Śpiew ptaków, szum strumyków i orzeźwiające górskie powietrze pozwoli ci się odprężyć i naładować się pozytywną energią.

To również świetny pomysł, by spędzić czas z całą rodziną i wspólnie zaplanować ciekawą trasę wycieczki. Można połączyć taką wędrówkę z dodatkowymi atrakcjami, jak park linowy dla dzieci czy przejażdżka kolejką na wybrany górski szczyt, gdzie obowiązkowo należy odpocząć w schronisku i rozgrzać się gorącą czekoladą, by nabrać siły i wyruszać w dalszą podróż. Gdy w brzuchach zacznie już burczeć, warto odwiedzić górską gospodę i zamówić pstrąga, którego w wielu miejscach samodzielnie można wcześniej złowić.

Wiosna dopiero się zaczęła, więc przed tobą wiele ciepłych weekendów, które już dziś warto zaplanować. Jest wiele miejsc, w które warto się wybrać i rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć. Korzystaj z wiosennej pogody oraz pierwszych cieplejszych promieni słońca i zaplanuj swoją weekendową podróż.