swieta-boze-narodzenie

Pomysły dla osób samotnych w święta – co robić?

Nie masz planów na Święta Bożego Narodzenia? Nie wiesz jeszcze z kim zjesz wigilijną kolację i rozpakujesz gwiazdkowe podarunki? Zobacz, w jaki sposób osoby samotne mogą spędzić Gwiazdkę, by wcale nie czuć się samotnym w tym wyjątkowym okresie świąt.

Nie chcesz być sam… to nie bądź

Jeśli jesteś singlem, nie masz męża, dzieci czy rodziny, to nie oznacza to wcale, że święta Bożego Narodzenia musisz spędzić samotnie. Nie czekaj aż otrzymasz jakieś zaproszenie na tą najważniejszą kolację  w roku tylko wyjdź z inicjatywą i sam kogoś zaproś.

Mogą to być nowo poznani koledzy i koleżanki z pracy, którzy również nie mają z kim spędzić świąt, sąsiedzi z piętra wyżej, którzy na święta również zostali sami… a może jest w twoim otoczeniu osoba, która również potrzebuje towarzystwa w tym świątecznym dniu.

Jest wiele osób, z którymi możesz spędzić święta, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.

Odwiedź rodzinę

Jeśli nie chcesz spędzać świąt samotnie, to zastanów się, czy naprawdę nie masz kogo odwiedzić w tym wyjątkowym dniu? Może jacyś dalecy krewni chętnie odnowią rodzinne więzi i zechcą spędzić wspólnie święta.

Często zabiegani i zapracowani nie mamy czasu dla naszych rodzin, zwłaszcza jeśli mieszkają daleko. Jednak czy te kilka wolnych dni nie warto przeznaczyć nawet na daleką podróż, by zobaczyć i uściskać rodzinę nie widzianą od lat. Może to właśnie najlepszy okres, by wsiąść w samochód i zrobić komuś taką gwiazdkową niespodziankę.

Wyjedź na święta

A może odświętne stroje i uroczyście zastawiony stół nie są dla ciebie. Wolisz odpocząć od obowiązków i zamiast przygotowywać wigilijną kolację poopalać się nad brzegiem jakiegoś ciepłego morza. To również ciekawa propozycja dla singli i osób samotnych. Atrakcyjne ceny i gorące słońce mogą być dobrą odskocznią, nawet w okresie Bożego Narodzenia, a świąteczny cud może zdarzyć się przecież wszędzie, nawet na Karaibach.

Udziel się charytatywnie i pomóż innym

Jeśli chcesz poczuć się potrzebny i myślisz o tym, by zrobić coś dla innych, to święta Bożego Narodzenia są do tego najlepszą okazją. Możesz pomóc w zorganizowaniu Wigilii dla najbiedniejszych, ugotować coś pysznego, pomóc ubrać choinkę. Możesz także przygotować upominki dla innych, którzy sami nie są w stanie tego zrobić, z powodu braku środków.  Jest wiele osób, które chętnie skorzystają z twojej pomocy i dobroci serca, a w zamian odwdzięczą się towarzystwem i prawdziwą świąteczną atmosferą.

Odczaruj święta

Jeśli do tej pory okres świąt Bożego Narodzenia kojarzyły ci się jedynie ze smutkiem i samotnością to już najwyższy czas by go odczarować i diametralnie zmienić. To przecież czas radości i nadziei, która powinna zawitać również  w twoim życiu, zwłaszcza podczas świąt.

To czy twoje święta będą udane i radosne zależy jedynie od ciebie i od twojego nastawienia. Zastanów się, czego oczekujesz i jak wyobrażasz sobie swoje wymarzone święta Bożego Narodzenia. Może chcesz pojechać na jakieś ciepłe wyspy i opalać się nad brzegiem ciepłego morza, a może pragniesz spędzić je z druga osobą. Może chcesz dać coś od siebie i wesprzeć osoby, które również potrzebują towarzystwa.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny okres w roku, warto przeżyć je tak, by móc je wspominać, aż do następnej Gwiazdki.