swieta boze narodzenie

Święta w górach – gdzie pojechać, ile to może kosztować?

Zaplanowałeś już, jak w tym roku spędzisz święta Bożego Narodzenia? Wolisz zorganizować Wigilię w domowym zaciszu czy marzysz o wyjeździe w góry i spędzeniu Świąt w zimowym, górskim klimacie? Zobacz, gdzie możesz wyjechać na święta i ile może kosztować taki wyjazd.

Dlaczego tak wielu Polaków wyjeżdża na święta w góry

Wiele osób nie przepada za organizowaniem świąt. Niekończące się zakupy i stanie w kilometrowych kolejkach, przygotowania domu i wigilijnych potraw, a do tego typowa świąteczna gorączka potrafią zniechęcić. Dlatego coraz więcej osób woli wspólnie z rodziną wyjechać i uniknąć tego świątecznego zamieszania.

Kolejnym powodem wyjazdów w tym okresie jest również gwarancja niezwykłego świątecznego klimatu. Piękne zimowe krajobrazy, zaśnieżone stoki i cudownie udekorowane górskie miasteczka. Nawet hotele potrafią zapewnić świąteczną atmosferę i przygotowują dla swoich gości tradycyjną wigilię z choinką i wigilijnymi potrawami, tak by poczuli się jak w domu.

Ile kosztują święta w górach

Nie da się ukryć, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku ceny noclegów w górach znacznie rosną. Należy się przygotować na wydatek większy niż w pozostałych miesiącach roku. Nawet w wakacje ceny górskich hoteli i pensjonatów nie są tak wysokie, jak właśnie w grudniu.

Najczęściej odwiedzanym miastem jest standardowo Zakopane, może właśnie dlatego ceny są tam najwyższe. Koszty noclegu w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem wynoszą aż 350 zł. Mimo tak drogich noclegów wyjazd w okresie świątecznym trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, bo w grudniu ciężko już o wolne miejsca.

Bardzo popularne stały się święta w Tatrach, nie tylko w Zakopanem. Miejscowości takie jak Bukowina Tatrzańska czy Białka Tatrzańska przyciągają wielu gości i zachęcają nie tylko wspaniałymi stokami, ale także kompleksem basenów. Święta w tych miejscowościach można więc połączyć z wieloma atrakcjami i ciekawym spędzeniem czasu. W tych miejscach ceny noclegów są już niższe i można znaleźć hotele gdzie ceny za dwuosobowy pokój ze śniadaniem wynoszą od 230 zł do 280 zł.

Święta za granicą

Nie musisz wcale ograniczać się do wyjazdu na święta w polskie góry, możesz zaplanować nieco dalszy kierunek. Jeśli oprócz spędzenia Wigilii w wyjątkowym miejscu chcesz również spędzić trochę czasu na stoku, powinieneś wybrać Austrię lub Włochy, które słyną z różnorodnych, długich, szerokich i bardzo dobrze przygotowanych tras zjazdowych, w przepięknej górskiej scenerii. Dodatkowym atutem są niewysokie ceny karnetów, tańsze nawet niż w Polsce. Droższy natomiast jest sam pobyt i oczywiście dojazd. Najlepiej od razu zrezygnować z ekskluzywnych hoteli i szukać raczej kameralnych pensjonatów.

Pożycz bez kosztów

Jeśli marzy ci się wyjazd w góry i spędzenie tam Świąt Bożego Narodzenia, ale niestety twój domowy budżet nie udźwignie takiego wydatku pomóc mogą ci chwilówki za darmo. Dzięki nim bardzo szybko pożyczysz potrzebną sumę i nie poniesiesz przy tym żadnych kosztów. Bez formalności, biegania po bankach i długiego oczekiwania na decyzję kredytową pożyczysz potrzebną gotówkę i gdy spłacisz ją terminowo, nie zapłacisz za to ani złotówki. Będziesz mógł zorganizować wyjątkowy rodzinny wyjazd i spędzić święta
w niezwykłej, górskiej scenerii.