Wielkanoc inna niż zwykle

Wielkanoc inna niż zwykle

Wielkanoc w tradycyjnym wydaniu jest piękna, ale po czasie możemy zapragnąć czegoś innego. W końcu każdemu z nas potrzeba jest jakaś odmiana, by potem zatęsknić za tym, co znajome. Jak spędzić Wielkanoc inaczej niż zazwyczaj? Poznając nowe smaki albo miejsca!

Wielkanoc międzynarodowa

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wyglądają zagraniczne potrawy Wielkanocne? Jeśli nie – najwyższy czas się przekonać. Nie da się ukryć, że będzie to miłe urozmaicenie po sałatce jarzynowej, jajkach we wszelkiej postaci czy mazurku. Nowe danie będzie poza tym ciekawym wyzwaniem kulinarnym, jak i sposobem na zaskoczenie i oczarowanie gości.

Na przykład w Hiszpanii na deser wielkanocny podaje się małe grzanki maczane w mleku i smażone na patelni. W wersji dla dzieci podajemy je z dżemem, a dla dorosłych z miodem i winem. W Argentynie zaś niezwykle popularna jest tarta z jajkiem, szpinakiem, czosnkiem i serem białym.

Jak widać są to propozycje dalekie od tego, co znamy i kojarzymy ze świętami. Nie pozostaje nam nic innego, jak zapisać receptury i na święta wyczarować kilka dań, które wszystkich zaskoczą. Z pewnością nasze kubki smakowe będą zachwycone.

Wyjazd na Wielkanoc?

Wyjazd to alternatywny pomysł na Wielkanoc. Jeśli zapowiadają piękną pogodę, a my do tej pory spędzaliśmy Wielkanoc w domu rodzinnym, to najwyższy czas na zmianę. Możemy wybrać się w góry, nad morze czy do hotelu spa: co tylko dusza zapragnie. Ważne, by sprawiło to nam przyjemność, jak i pozwoliło spędzić czas z najbliższymi. Wspólne poznawanie nowych miejsc i odmienne niż zazwyczaj sposoby spędzania wolnego czasu zbliżą was do siebie.

Wielkanoc to czas, który powinniśmy spędzić z najbliższymi. Nieważne, czy przy kuchennym stole, czy na egzotycznej wycieczce. Liczą się tu więzi rodzinne, miłość i wzajemne porozumienie. Warto dbać o te relacje oraz o to, by nie wkradła się nuda w nasze spotkania.