Festiwale muzyczne - Europa 2017

Festiwale muzyczne w Europie – dokąd pojechać w 2017?

Rok 2017 będzie bardzo bogaty, jeżeli chodzi o festiwale muzyczne w Europie. Nie zabraknie znanych od lat wydarzeń, a także zupełnie nowych propozycji dla miłośników dobrej muzyki. Na jakie atrakcje powinni przygotować się koncertowicze?

Metalmania 2017

Metalmania odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w Katowicach. Spodek będzie gościć największe sławy grające muzykę metalową. Wydarzenie jest bardzo wyczekiwane przez fanów, ponieważ poprzednia edycja odbyła się dziewięć lat temu.

Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej muzyki metalowej. Wśród zespołów, które już ogłosiły swój udział warto wymienić Moonspell, Sodom, Furię, Arcturus czy też Entombed A.D.

Open’er Festival

Open’er Festival to popularne od lat wydarzenie, które w tym roku odbędzie się między 28 czerwca a 1 lipca w Gdyni. Na płycie lotniska wystąpią między innymi takie zespoły jak Prophets of Rage. Raperzy wykonają swoje najlepsze kawałki specjalnie dla zebranej publiczności. Na festiwalu nie zabraknie także rockowych kapel uznawanych za legendy – mowa o Radiohead i Foo Fighters. Inni wykonawcy to Mac Miller, James Blake, czy zespół G-Eazy.

OpenAir St. Gallen

W dniach od 29 czerwca do 2 lipca odbędzie jeden z najstarszych, a jednocześnie największych festiwali w Szwajcarii. Mowa o imprezie OpenAir St. Gallen. Festiwal co roku przyciąga znane nazwiska sceny muzycznej. Gatunki, jakie można usłyszeć na festiwalu to przede wszystkim indie pop, muzyka elektroniczna, a także rock i punk. Udział w obecnej edycji zapowiedział legendarny zespół punkrockowy Die Toten Hosen.

Rock for People

Między czwartym a szóstym lipca w Hradec-Kralove w Czechach odbędzie się Rock for People, czyli coroczny festiwal muzyki rockowej. Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w roku 1995 i w ciągu tych kilku lat festiwal stał się ogromnie popularny. Gatunki grane podczas imprezy to przede wszystkim rock, ale też metal, punk, indie rock oraz muzyka elektroniczna. Zespoły, jakie mają zagrać tym razem, to the Offspring, Bullet For My Valentine, czy też Massive Attack.

Garorock

Garorock to festiwal rockowy odbywający się we Francji, a dokładnie w Marmande, czyli w małym miasteczku obok rzeki Garonne. Tegoroczna edycja planowana jest na przełom czerwca i lipca. Wśród zespołów, które mają wystąpić warto wymienić chociażby Muse, Jamie xx, Ratatat czy Disclosure.

Festiwale muzyczne w Europie – nie zapominajmy o Polsce!

Oprócz wspomnianych już Metalmanii i Open’era, w Polsce odbędzie się również kilka innych imprez wartych szczególnej uwagi. Jak co roku, fani dobrych dźwięków mogą szykować się na wspaniałą zabawę podczas imprez takich jak Tauron Nowa Muzyka, Audioriver lub Off Fesitval. Czeka nas rok pełen wrażeń!