Gdzie na karnawał ?

Gdzie spędzić karnawał? 3 propozycje

Okres między świętem Trzech Króli a początkiem postu znany jest jako karnawał. Czas ten od dawnych lat kojarzony jest z zabawą i beztroską. Jeśli chcesz się przekonać, jak wyglądają największe europejskie zabawy karnawałowe, sprawdź nasze propozycje – gdzie spędzić karnawał?

Choć większość z nas jest obecnie przejęta świętami i sylwestrem, już za chwilę wejdziemy również w okres karnawału. Zabawy karnawałowe to często wydarzenia o długiej i bogatej tradycji – zwłaszcza w Europie. Jeżeli zatem marzy Ci się wyjątkowy wyjazd, pomyśl, czy właśnie nie pojawiła się idealna okazja do podróży! Podpowiadamy, gdzie spędzić karnawał, którego nie zapomnisz.

Karnawał w Wenecji

Co roku, od dwudziestego trzeciego stycznia do dziewiątego lutego, odbywa się w Wenecji karnawał, który może śmiało konkurować z imprezą w Rio de Janeiro. Wenecki karnawał cechuje się przede wszystkim ogromnym rozmachem, a co również ważne, posiada także sporą historię – ponieważ organizuje się go od niemal dziewięciuset lat. Każdego roku w zabawie bierze udział blisko sto tysięcy osób, które w kolorowych strojach i maskach spacerują po placu Świętego Marka.

Doskonałym miejscem do podziwiania zabawy jest Arsenał, czyli zabytkowa stocznia, gdzie regularnie mają miejsce ciekawe imprezy. Karnawał w Wenecji wiąże się z takimi wydarzeniami jak parada na Canal Grande, a także Festa delle Marie.

Gdzie spędzić karnawał? W Wiedniu!

Stolica Austrii słynie z imprezy karnawałowej odbywającej się w styczniu i lutym. W tym czasie w mieście organizowanych jest blisko pięćset balów, na które przybywa niemal pół miliona gości. Punkt kulminacyjny zabawa osiąga pod koniec stycznia. Można wziąć wtedy udział w Balu Lekarzy, Balu Prawników czy Balu Właścicieli Kawiarni. Legendarny jest także Bal w Operze, który corocznie odbywa się w Wiedeńskiej Operze Państwowej. Ciekawym wydarzeniem jest także Bal Johanna Straussa, podczas którego można tańczyć walca przez całą noc.

Zabawa karnawałowa w Rijece

Chorwacka Rijeka miejscem corocznej, hucznej zabawy karnawałowej już od wielu, wielu lat. Pochody przebierańców i bale maskowe, w których brali udział szlachcice z Austrii oraz Węgier czy też niemieccy baronowie oraz hrabiny z całej Europy stanowiły ogromny tygiel kulturowy.

Karnawał w chorwackiej Rijece jest obecnie jednym z największych i najpopularniejszych w Europie. Jest to doskonałe połączenie elementów europejskiej zabawy miejskiej z folklorem i mitologią dawnych Słowian. Podczas karnawału odbywają się przedstawienia teatralne, happeningi, a także barwne pochody. Nie może oczywiście również zabraknąć balów i koncertów na żywo.