Chcesz kupić Łyżwy ?

Jak wybrać łyżwy – kilka podstawowych faktów

Odpowiedź na pytanie ”jak wybrać łyżwy?” wcale nie jest oczywista – na rynku dostępne są bardzo różne modele, które trzeba odpowiednio dobrać do umiejętności. Poziom zaawansowania nie jest jednak jedynym istotnym czynnikiem.

Zbliżająca się zima to czas, gdy odstawiamy rolki i wrotki, sięgając w zamian po łyżwy. Lodowiska otwierają się w bardzo wielu miejscach – nierzadko również na otwartym powietrzu i w centrach miast. Przy każdym z nich funkcjonuje wypożyczalnia – jeżeli jednak idea korzystania z „publicznych” łyżew jest dla nas mało atrakcyjna lub też jeździmy bardzo często, najlepszym pomysłem będzie zakup własnego sprzętu. Jak wybrać łyżwy?

Rodzaje łyżew

Na rynku mamy trzy główne rodzaje łyżew. Są to figurówki, hokejówki i panczeny.

Łyżwy hokejowe są wykonane ze skóry oraz warstwy nylonowej a buty sięgają wysokością lekko za kostkę. Płoza przynitowana jest do podeszwy buta, która jest zrobiona z plastiku bądź włókna szklanego.

Figurówki to najcięższe wśród butów łyżwiarskich, gdyż wysoki, zrobiony z ciężkiej skóry but ma za zadanie chronić kostkę. Wagi dodaje również ciężka płoza.

Panczeny natomiast to najlżejsze z łyżew, bardzo krótkie i pozbawione jakiegokolwiek wzmocnienia. Płozy panczenów są cieńsze od płozy hokejówek a wykonuje się je z bardzo lekkiej stali.

Jak wybrać łyżwy dla początkującego?

Warto pamiętać, żeby dobrać odpowiedni rodzaj łyżew do umiejętności. Oczywiście, panczeny wyglądają bardzo widowiskowo, ale są to łyżwy do jazdy szybkiej, które przydadzą się jedynie doświadczonym łyżwiarzom. Co ważne, nie do końca nadają się one do jazdy na publicznych lodowiskach.

Dla początkującego łyżwiarza najlepsze będą hokejówki, które są wyposażone w usztywnienie pozwalające na łatwiejsze utrzymanie równowagi. Są to łyżwy, na których można się nauczyć jeździć w najszybszy i najbezpieczniejszy sposób. W miarę rozwoju umiejętności warto stawiać na skórzane łyżwy, gdyż pozwalają one na dużą swobodę ruchu podczas jazdy i są znacznie bardziej elastyczne.

Jaką kwotę przygotować? Pomogą szybkie pożyczki online

Gdy już wiemy, jak wybrać łyżwy, warto również być świadomym, z jakimi kosztami będzie się to wiązało. Najtańsze łyżwy można kupić już za kilkadziesiąt złotych, ale specjaliści stanowczo odradzają taki zakup. Ceny łyżew dla dorosłych rozpoczynają się od około 200 zł, natomiast górna granica wynosi mniej więcej 3 tysiące złotych. Zakup odpowiedniego sprzętu może zatem stanowić niemały koszt. Pamiętajmy jednak, że w Internecie znajdziemy wiele możliwości finansowania takich zakupów – np. www.pozyczkomat.pl – szybkie pożyczki online.