Akcesoria telefoniczne dla geeka

Prezent dla geeka? Zobacz ciekawe akcesoria do telefonów

Świąteczne prezenty, jeżeli chcemy, by zapisały się w pamięci obdarowanego, powinny być nie tylko atrakcyjne, ale i funkcjonalne. Cechy te łatwo połączyć zwłaszcza wtedy, gdy wybieram prezent dla fana nowych technologii. Podpowiadamy, jakie akcesoria do telefonów mogą stanowić dobry prezent.

Święta to czas, gdy spełniamy mniejsze i większe marzenia osób o przeróżnych pasjach. Bogactwo asortymentu sprawia, że mamy w czym wybierać, gdyż oryginalnych i przydatnych produktów z całą pewnością nie brakuje na rynku. Niektóre gadżety wymagają większych nakładów finansowych, inne mniejszych, ale błysk zadowolenia w oczach obdarowanego z pewnością wynagrodzi nasze starania. Jeśli potrzebny jest nam prezent dla miłośnika technologii, dobrym rozwiązaniem mogą być akcesoria do telefonów. Co warto wybrać na taki podarunek?

Chociaż smartfony same w sobie są uniwersalnymi i niezwykle funkcjonalnymi urządzeniami, istnieje możliwość ich podrasowania dzięki przeróżnym dodatkom. Propozycje podzieliliśmy z uwagi na różne systemy operacyjne telefonów, jednak większość wymienionych przedmiotów można zastosować zarówno w smartfonach z Androidem, jak i w iPhone’ach.

Pomysł na prezent do smartfonu z Androidem

Posiadacze smartfonów z Androidem z pewnością ucieszą się z posiadania obiektywu QX30, który wyposażony jest w trzydziestokrotny zoom optyczny oraz stabilizator obrazu. Gadżet ten zaczepiany jest na tylnej ścianie smartfonu, dzięki czemu zyskujemy matrycę o rozdzielczości 20,4 megapikseli. Po nawiązaniu połączenia bezprzewodowego, możemy czerpać przyjemność z fotografowania.

Innym ciekawym gadżetem jest Projekt Pressy, który wygląda jak wtyk słuchawek – a umieszczamy go właśnie w przeznaczonym dla nich gnieździe. Pressy określić można jako dodatkowy, wielofunkcyjny przycisk do telefonu. Różnego rodzaju gesty mogą powodować przeróżne, programowalne efekty – jak np. włączenie aparatu lub dyktafonu albo wyłączenie wszystkich aplikacji działających w tle.

Ciekawym pomysłem na prezent jest także zewnętrzny czytnik kart pamięci. Das Micro jest gadżetem wyposażonym w slot na karty MicroSD oraz złącze MicroUSB, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dostępu do ogromnej ilości plików na karcie za pomocą menadżera plików.

Akcesoria do telefonów – Apple iPhone

Właścicielowi iPhone’a można śmiało kupić oryginalne etui, których obecnie na rynku jest cała masa. Inną opcją jest zakup stacji dokującej lub też stacji ładującej dla wielu urządzeń, dzięki której możliwe jest szybkie napełnienie baterii wielu sprzętów jednocześnie. Sprawdzi się na prezent także powerbank, dzięki czemu używanie iPhone’a będzie możliwe zawsze i wszędzie. Przydatne są też selfie sticki.