Wydarzenia sportowe

Wydarzenia sportowe w 2017 roku – co trzeba zobaczyć?

Najbliższe 12 miesięcy zapewni całą masę atrakcji dla fanów sportu. Wydarzenia sportowe w 2017 roku zadowolą wszystkich kibiców i miłośników aktywności fizycznej, niezależnie od tego, jaka dyscyplina sportu powoduje u nich przyspieszone tętno.

Mistrzostwa Europy siatkarzy

Na przełomie sierpnia i września w 2017 roku w Polsce odbędą się bardzo wyczekiwane Mistrzostwa Europy siatkarzy. Miasta goszczące turniej to Szczecin, Gdynia, Kraków oraz Katowice. W finałowych rozgrywkach weźmie udział szesnastu uczestników. Ćwierćfinały mają się odbyć trzydziestego sierpnia w Katowicach i Krakowie. Finał i mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany w Tauron Arenie w Krakowie.

Mistrzostwa Europy w badmintonie

Polska w roku 2017 będzie gościć między innymi imprezę rangi mistrzowskiej. Chodzi o Mistrzostwa Europy w badmintonie. Całe wydarzenie odbędzie się w Lublinie w dniach między 15 a 19 lutego. Nasz kraj jako gospodarz ma zapewniony start w mistrzostwach, ale zawodnicy nie ukrywają, że mają apetyt na więcej niż tylko wyjście z grupy.

Mistrzostwa Europy U-21 w piłce nożnej

W roku 2017 w dniach między 16-30 czerwca w Polsce odbędą się młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Będzie to już 21 edycja rozgrywek. Jeżeli chodzi o stadiony, które gościć będą młodych piłkarzy, wybrano Bydgoszcz, Gdynię, Kielce, Kraków, Lublin, a także Tychy. Finał imprezy ma mieć miejsce w Krakowie. Polska w swojej grupie będzie musiała się zmierzyć ze Słowacją, Szwecją i Anglią.

Wydarzenia sportowe w 2017 to także nietypowe dyscypliny – The World Games

W dniach 20 do trzydziestego lipca 2017 roku odbędą się Światowe Igrzyska Sportowe The World Games. To ogromne międzynarodowe wydarzenie, promocja miasta i kraju. Finałem przedsięwzięcia będą zmagania blisko trzech i pół tysiąca zawodników na wrocławskich arenach.

TGW to ponad trzydzieści dyscyplin nieolimpijskich, takich jak sporty wodne, drużynowe i lotnicze. Impreza odbywa się w tym roku we Wrocławiu, w nowoczesnych i wyremontowanych obiektach sportowych.

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej

Innym wyczekiwanym wydarzeniem są Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Impreza odbędzie się we Francji w dniach 11-29 stycznia. W zawodach wystąpią dwadzieścia cztery zespoły, przy czym reprezentacja Francji, jako gospodarz imprezy, ma udział zagwarantowany. Obiekty goszczące Piłkarzy Ręcznych znajdują się w Paryżu, Lyonie, Nantes, Montpellier, Lille, Bordeaux oraz w Aix-en-Provence.