adult

Praca dla studenta na wakacje – propozycje

Wielu studentów, korzystając z dłuższych wakacji, decyduje się na wakacyjną pracę, by móc sfinansować sobie kolejny rok nauki. To bardzo mądra decyzja, zwłaszcza, że życie studenckie wiąże się z wieloma wydatkami, na które nie zawsze uda się dorobić podczas semestru. Zobacz, z jakich wakacyjnych ofert pracy mogą skorzystać studenci.

W Polsce czy za granicą, co wybrać

Wielu studentów decyduje się na pracę za granicą, nie tylko z powodu większego zarobku, ale kieruje nimi również chęć przeżycia wakacyjnej przygody, podszkolenie języka oraz zdobycie nowych doświadczeń  i umiejętności.

Ofert pracy za granicą jest bardzo wiele, dlatego studenci mogą wybierać wśród propozycji z Niemiec, Holandii, Francji a nawet Stanów Zjednoczonych. Często jest to praca przy sezonowych zbiorach, na budowie lub w większych zakładach produkcyjnych, która wymaga wiele wysiłku, dlatego dedykowana jest głównie dla chłopców. Nie można powiedzieć, że jest to łatwy zarobek, ponieważ wymaga naprawdę dużego zaangażowania i wielu godzin często ciężkiej pracy.

Dziewczęta decydują się częściej na pracę polegającą na opiece nad dziećmi, pomaganiu w codziennych czynnościach i sprzątaniu. Wiele ofert dotyczy również opieki nad osobami starszymi i chorymi. Praca za granicą, pomimo większych zarobków, nie zawsze jest lekka i łatwa.

Wakacyjna praca All inclusive

Są również wakacyjne zawody, które można połączyć z wypoczynkiem i świetną zabawą, jednym z nich jest na przykład etat animatora dla dzieci w hotelach w Polsce lub zagranicą. Rano i w południe zajęcia z maluchami, a wieczorem relaks nad basenem oraz możliwość korzystania z wielu atrakcji hotelu, a przy zagranicznych hotelach, również z wyżywienia i zakwaterowania. Oczywiście należy również wspomnieć, ze praca z większą grupą dzieci w różnym wieku nie jest łatwa i wymaga wiele cierpliwości i sporej kreatywności, dlatego dedykowana jest głównie studentom pedagogiki i psychologii. Umiejętności nabyte podczas studiowania oraz dobre podejście do dzieci, mogą się tutaj przydać.

Studenci mogą starać się również o etat opiekuna na kolonii. Podczas takiego wyjazdu można zdobyć wiele umiejętności i doświadczenia, zwłaszcza  z dziedziny psychologii dziecięcej. Kolonie to także wiele atrakcji i wycieczek oraz możliwość spędzenia czasu w ciekawym miejscu, w górach lub nad morzem. Warto skorzystać z takiej wakacyjnej pracy, która będzie również wypoczynkiem i miłym spędzeniem wolnego czasu.

Praca i wypoczynek nad morzem – to możliwe

Wiele ofert pracy dla studentów znaleźć można także w wakacyjnych miejscowościach, zwłaszcza nad morzem. Tutaj wybór jest naprawdę duży i zapotrzebowanie na wakacyjnych pracowników także. Kelner, sprzedawca, pokojówka, recepcjonista, ratownik, animator… dla każdego znajdzie się coś ciekawego, wystarczy tylko dobrze przejrzeć oferty w Internecie lub po prostu wybrać się na poszukiwania.

Dużym plusem takiej pracy nad morzem jest możliwość spędzania czasu wolnego od pracy na plażowaniu, kąpielach w Bałtyku, a także na zwiedzaniu wielu nadmorskich atrakcji turystycznych.

Studenci, którzy chcą znaleźć pracę podczas wakacji na pewno ją znajdą i mogą na niej nawet nieźle zarobić, zwłaszcza, że ich wakacje trwają aż trzy miesiące. Taka dodatkowa gotówka na pewno przyda się w kolejnym semestrze nauki i ułatwi pełne wydatków studenckie życie.