polka-ksiazki

Tanie sposoby na naukę języków obcych

Znajomość języków obcych bardzo przydaje się, gdy chcemy znaleźć dobrą pracę lub gdy wyjedziemy na wakacje. Zdecydowanie warto uczyć się języków, jednak czy trzeba przy tym wydawać aż tak dużo na kursy i szkolenia językowe? Zobacz, jakie są tanie sposoby na naukę języków obcych.

Nauka języka w Internecie

Internet powszechnie uznawany jest za źródło wiedzy, również w zakresie nauki języków obcych. Umożliwia on bowiem naukę języka na wiele sposobów:

  • kursy online – w Internecie dostępnych jest bardzo wiele kursów językowych online, których ceny są znacznie niższe niż stacjonarne zajęcia. Metoda ta jest bardzo popularna, a liczba jej zwolenników stale rośnie. Największym atutem takich kursów jest to, że sam wybierasz termin, długość lekcji i tryb nauczania, możesz więc łatwo dopasować tempo nauki do indywidualnych możliwości. 
  • portale społecznościowew sieci poznasz ludzi z całego świata, w tym również takich, którzy władają językiem, jakiego właśnie się uczysz. Wystarczy nawiązać z nimi znajomość, udzielać się na czatach, forach, towarzyskich grach online, portalach społecznościowych. Dzięki konwersacji z innymi ludźmi bardzo szybko zdobędziesz nowe umiejętności językowe, a przy tym poznasz nowych ludzi i nawiążesz nowe znajomości, może nawet nowe przyjaźnie.

Zajęcia w większej grupie

Indywidualne lekcje nauki języka bywają bardzo kosztowne, w przeciwieństwie do zajęć grupowych, których ceny są już przystępne. Aby korzystać z zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych lektorów i nie zapłacić przy tym majątku, skorzystaj z edukacji w większej grupie.

Możesz skorzystać również z korepetycji razem z innymi osobami, które również chcą skorzystać z takiej formy nauki. Wystarczy, że dobierzesz sobie grupę osób o podobnym poziomie znajomości języka. Dzięki temu koszt pojedynczej lekcji będzie niższy i ty zyskasz możliwość rozmowy z różnymi ludźmi, co pomaga przełamać barierę językową.

Nauka przy okazji

Czy wiesz, że możesz uczyć się języka obcego zupełnie przy okazji i to podczas odpoczynku, relaksując się przed telewizorem, słuchając muzyki lub czytając książki. Codzienne czynności również potrafią dostarczyć nam sporej dawki wiedzy.

  • Oglądanie filmów – lubisz oglądać filmy i seriale? Możesz to wykorzystać i podszkolić się przy okazji z języka obcego. Wystarczy, że zamiast w języku polskim zaczniesz oglądać swoje ulubione seriale w języku obcym.
  • Słuchanie muzyki – języka można nauczyć się również słuchając piosenek w obcych językach. Możesz wcześniej przetłumaczyć teksty za pomocą internetowych programów do tłumaczenia, a następnie ćwiczyć wymowę powtarzając zwroty piosenek. To może być bardzo przyjemna lekcja języka.
  • Czytanie tekstów – książki w języku angielskim, czasopisma, podręczniki, a nawet przepisy kulinarne mogą pomóc ci w nauce języka. Nie trzeba więc siedzieć w ławce lub uczęszczać na wielogodzinne kursy, można zaszyć się w przytulnym miejscu z książką w ręku i szkolić język w znacznie przyjemniejszy sposób.

Zagraniczne wakacje

Najszybciej nauczysz się języka gdy zamienisz teorię na praktykę. Jeśli znajdziesz się w środowisku, w którym dany język jest użytkowany, to nie tylko będziesz się z nim osłuchiwał ale również zapamiętywał słowa i zwroty, które z czasem sam zaczniesz wykorzystywać do komunikowania się w innymi ludźmi. Idealnym momentem na naukę języka za granicą są wakacje. Możesz połączyć edukację z odpoczynkiem, będzie to więc nie tylko nowe doświadczenie i wielka przygoda, ale również dobra lekcja języka.

Nauka języka obcego w dzisiejszych czasach nie musi kosztować wiele, a nawet może być zupełnie bezpłatna. Wystarczy wykazać odrobinę inicjatywy i dobrych chęci, a sposób na przyswojenie nowej wiedzy na pewno się znajdzie.