Zajęcia dodatkowe dla Dzieci, Jaki koszt ?

Zajęcia dodatkowe dla dzieci – ile to kosztuje?

Jeśli jesteś rodzicem, to sam najlepiej wiesz, że posiadanie dzieci wiąże się nie tylko z ogromną radością rodzicielstwa, ale również ze sporymi wydatkami, które tak naprawdę nigdy się nie kończą. Gdy dziecko trochę podrośnie, zależy ci na jego rozwoju fizycznym i intelektualnym, więc szukasz odpowiednich zajęć dodatkowych, które rozwiną jego talenty i zainteresowania. Zobacz, z jakimi kosztami wiążą się dodatkowe zajęcia dla dzieci.

Jakie zajęcia dodatkowe wybrać?


Wybór zajęć dodatkowych powinien należeć do dziecka, bo przecież zależy nam, by to jemu, a nie sobie, sprawić radość. Jednak gdy dziecko jest bardzo małe, musimy mu w tym wyborze pomóc. Obserwując naszego malucha możemy wywnioskować, jakie zajęcia byłyby dla niego odpowiednie. Jeśli dziecko jest bardzo energiczne i potrzebuje możliwości wyładowania swojej energii, warto wybrać zajęcia sportowe. Lekcje pływania, piłka nożna czy karate dostępne są już dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na pewno pomogą w rozwoju fizycznym oraz nauczą wytrwałości, zasad fair play oraz funkcjonowania w większej grupie dzieci. Zajęcia w dużym gronie pozwalają na budowanie relacji między dziećmi, co jest bardzo ważne i przydatne, zwłaszcza w okresie nauki w przedszkolu czy szkole, ale także w późniejszych latach. To okazja do nawiązywania nowych przyjaźni oraz poznawania i akceptowania różnych charakterów dzieci.

Zajęcia plastyczne lub muzyczne będą rozwijały w naszych pociechach ukryte talenty. Zwłaszcza zajęcia manualne, jak lepienie z gliny czy malowanie farbami, będą dodatkową atrakcją, a podczas ciekawej zabawy dziecko zdobędzie nowe umiejętności. Lekcje gry na instrumencie wymagają większego zaangażowania dziecka oraz systematyczności, dlatego warto z tym poczekać do okresu szkolnego. Maluchy chętniej skorzystają z lekcji rytmiki lub tańca, które będą dla nich atrakcją i zabawą.

Jeśli chodzi o naukę języków, to warto rozpocząć ją od najmłodszych lat, ponieważ małe dzieci łatwiej przyswajają wiedzę. Oczywiście zajęcia dla dzieci najmłodszych będą miały za zadanie bardziej osłuchanie się dziecka z językiem, niż wprowadzanie zasad pisowni i gramatyki. W formie zabawy oraz nauki piosenek, maluchy przyswoją sobie pierwsze słowa i zwroty. To doskonałe przygotowanie do nauki języka obcego w późniejszych latach.

Pedagodzy zachęcają, by organizować dzieciom czas wolny już od najmłodszych lat. Ważne jednak, by zajęcia dla maluchów przygotowane były w formie zabawy, by nie kojarzyły się jedynie z obowiązkiem.

Ile kosztują zajęcia dodatkowe

Koszt zajęć dodatkowych dla dzieci uzależniony jest od wielu czynników, mianowicie od tego, czy chcemy skorzystać z zajęć organizowanych przez szkołę lub instytucje państwowe, jak szkoła muzyczna, ogniska plastyczne lub szkółka piłkarska, czy wybierzemy prywatne lekcje. Koszt uzależniony jest również od stopnia zaawansowania naszego dziecka.

Jeśli chodzi o zajęcia sportowe, to na przykład koszt zajęć na basenie w większej grupie dzieci kosztuje w granicach 250zł – 550zł za kurs, który obejmuje od 10 do 20 zajęć. Indywidualna lekcja pływania kosztuje około 50zł, więc jest to już koszt dwa razy większy.

Szkółki piłkarskie organizują kursy szkoleniowe, które trwają zazwyczaj przez cały rok szkolny i kosztują w granicach 250zł – 300zł. Trzeba doliczyć koszt stroju oraz specjalnych butów, jednak zajęcia w większej grupie dzieci są zdecydowanie tańsze od pozostałych.

Do droższych sportów możemy zaliczyć zajęcia z jazdy konnej lub tenisa, gdzie jedna lekcja z instruktorem to koszt w granicach 80zł -150zł.

Jeśli chodzi o naukę języków obcych, to również możemy rozgraniczyć na lekcje indywidualne, których koszt zaczyna się od 40 zł za godzinę lekcji, oraz zajęcia w grupie, które kosztują około 1800 zł za 150 lekcji, czyli jedna godzina kosztuje tylko 12 zł. Zajęcia w szkole muzycznej kosztują około 1200 zł za cały rok szkolny, natomiast zorganizowane zajęcia plastyczne 900 zł za cały rok. To koszty, na które może sobie pozwolić rodzina średnio zamożna, trzeba tylko dobrze rozeznać się w ofertach, których jest naprawdę dużo.

Jak sobie pomóc z wydatkami

Trzeba przyznać, że niektóre zajęcia dodatkowe dla dzieci wiążą się z kosztami, zwłaszcza jeśli oprócz opłacenia lekcji, musimy jeszcze zakupić potrzebny strój lub sprzęt. Wówczas możemy pomóc sobie szybką pożyczką, która w bardzo prosty sposób pomoże w zdobyciu potrzebnej kwoty. Szybka pożyczka to produkt dostępny zarówno w placówkach firm pożyczkowych, jak i serwisach internetowych. Weryfikacja wniosku i decyzja jest niemal natychmiastowa i nie wiąże się z dostarczaniem dokumentów potwierdzających twój dochód, co znacznie ułatwia i skraca czas ubiegania się o pożyczkę. Pieniądze otrzymujesz od razu po pozytywnej weryfikacji twojego wniosku, więc w szybkim czasie możesz pomóc sobie w sfinalizowaniu zajęć dodatkowych twojego dziecka oraz wszystkich kosztów z tym związanych.

Mimo sporych wydatków warto inwestować w rozwój naszych dzieci, ważne jest, by mogły rozwijać swoje zainteresowania oraz talenty, a dodatkowo uczyły się funkcjonowania w grupie rówieśników.

Polecamy także artykuł: Organizacja i oszczędność czasu