Jak wybrać odpowiedni rower ?

Jak wybrać odpowiedni rower

Wiosenne powietrze zachęca do aktywności fizycznej, dlatego najwyższy czas, byś i ty poruszał się trochę i zadbał o swoją kondycję. Najlepszym sposobem, zwłaszcza dla osób, które nie przepadają za bieganiem czy ćwiczeniami fizycznymi, będzie jazda na rowerze. To bardzo przyjemne i relaksujące zajęcie, które nie wymaga dużo wysiłku, a pomoże ci w utrzymaniu zgrabnej sylwetki i zachęci do aktywności fizycznej. Jeśli nie posiadasz roweru, powinieneś jak najszybciej wybrać się do sklepu sportowego i poszukać czegoś dla siebie. Zobacz, jak wybrać odpowiedni rower oraz jak szybko zorganizować potrzebne pieniądze na jego zakup.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego roweru

Wybrany rower powinien być przede wszystkim dopasowany do twoich potrzeb, wzrostu oraz masy ciała. Jeśli lubisz jeździć na trudnym terenie, często górzystym i nierównym, powinieneś wybrać rower górski, który wyposażony jest w profesjonalne przerzutki oraz hamulce. Posiada również specjalnie przystosowane opony oraz amortyzację.
Rower szosowy przyda się w codziennym użytkowaniu w jeździe miejskiej, gdzie drogi są równe i nie musisz pokonywać większych wzniesień. Wybór rowerów miejskich jest bardzo szeroki, zwłaszcza jeśli chodzi o design, możesz więc bez trudu dopasować rower do swojego stylu i upodobań stylistycznych.
Jeśli nie wiesz jeszcze, jak często będziesz jeździł oraz jakie zastosowanie będzie miał twój rower, wybierz konstrukcję w miarę uniwersalną – rower trekkingowy, fitness, ATB lub też rower crossowy, ponieważ sprawdzą się one zarówno na szosie, jaki i w lżejszym terenie.

Ile może kosztować dobry rower

Przy wyborze roweru powinieneś zachować zdrowy rozsądek, by zapłacić jedynie za to, co jest ci naprawdę potrzebne. Nie ma sensu płacić więcej za rower posiadający dodatkowe funkcje i gadżety, których nigdy nie wykorzystasz. Nie możesz przesadzać również w drugą stronę i zakupić rower kiepskiej jakości tylko dlatego, że jest w niskiej cenie, bo może ci to przysporzyć jedynie niepotrzebnych kłopotów. Zbyt szybko zużywające się części oraz częste awarie będą skutkowały wizytami w serwisie oraz dodatkowymi kosztami napraw. Warto zainwestować w dobry rower, zwłaszcza jeśli chcesz intensywnie z niego korzystać.

Za rower, który ma służyć do okazjonalnych wycieczek na krótkie trasy

i jedynie przy dobrych warunkach pogodowych zapłacisz około 1200 zł, jeśli zdecydujesz się na nowy sprzęt. Podobnej klasy rower używany możesz nabyć już za 500 zł, ale wówczas masz o wiele mniejszy wybór i stracisz możliwość korzystania z gwarancji producenta.

Jeśli chcesz korzystać z roweru regularnie i niezależnie od pogody, powinieneś zainwestować w sprzęt wyższej klasy, który będzie posiadał bardziej trwały i odporny na warunki pogodowe osprzęt. Cena takiego roweru waha się w granicach 1300 zł – 2000 zł, wszystko zależy od dodatkowych gadżetów, funkcji oraz rzecz jasna marki.

 

Jak szybko zorganizować gotówkę na nowy rower

No cóż, dobry rower to niestety spory wydatek, który może być problemem dla miesięcznego budżetu, zwłaszcza jeśli nie zaplanowałeś wcześniej jego zakupu i nie odłożyłeś potrzebnej sumy. W takiej sytuacji niezwykle pomocna może okazać się pożyczka przez Internet w 15 minut. Do dyspozycji masz naprawdę bogatą ofertę pożyczek, o które możesz zawnioskować bezpośrednio ze strony wybranego serwisu pożyczkowego, zaoszczędzisz więc sporo czasu, bo potrzebną gotówkę otrzymasz bez wychodzenia z domu. Korzystając z kalkulatorów, które dostępne są na stronach wszystkich serwisów, możesz bardzo szybko przeliczyć koszt pożyczki oraz dopasować wysokość raty oraz okres spłaty. Weryfikacja twojego wniosku nie potrwa długo, ponieważ już po około 15 minutach otrzymasz informacje o przyznaniu pożyczki. To bardzo prosty i zdecydowanie najszybszy sposób na otrzymanie potrzebnej sumy pieniędzy. Sezon rowerowy już rozpoczęty, więc tobie też przyda się takie ekspresowe kredytowanie, by jak najszybciej wyruszyć szlakami rowerowymi na pierwszą wiosenną przejażdżkę.