tort

Jak zorganizować przyjęcie niespodziankę dla dziecka?

Urodziny to dla dziecka bardzo ważny dzień – kolejny rok przybliża go do wytęsknionej dorosłości. Nic więc dziwnego, że nasze pociechy pragną go hucznie, a czasami oryginalnie świętować, dorośli natomiast głowią się, jak zorganizować urodziny dla dziecka. Co zrobić, aby w tym roku święto naszego malucha było inne niż zwykle? Postawić na przyjęcie niespodziankę.

Zaproszenie gości

Zwykle to dziecko przygotowuje i rozdaje zaproszenia na swoje urodziny. W przypadku przyjęcia niespodzianki przyda się nieco konspiracji – solenizant nie może się bowiem dowiedzieć, co planujemy. Warto na osobności porozmawiać z gośćmi, których nasza pociecha chciałaby zaprosić (albo z ich rodzicami). Możemy stworzyć specjalne zaproszenia albo powiadomić gości telefonicznie. Dobrym ruchem będzie podkreślenie, że wydarzenie jest tajemnicą: dzieci lubią rozmawiać między sobą o czekających je przyjemnościach, więc informacja może zbyt wcześnie dotrzeć do uszu solenizanta.

Urodzinowe menu

Punktem głównym programu jest oczywiście tort. Możemy upiec go własnoręcznie lub, jeżeli istnieje konieczność chowania się przed zaciekawionym wzrokiem solenizanta, zamówić w cukierni. Warto postawić na wypiek z wizerunkiem bohatera ulubionej bajki dziecka. I koniecznie zakupić świeczki – ich zdmuchiwanie to dla dzieci niebywała frajda.

Oprócz tortu dobrze jest postawić na smaczne przekąski. Ciasteczka, muffinki „na jeden kęs”, drobne owoce, mini kanapki, wesołe naleśniki idealnie dopełnią urodzinowy stół i pozwolą gościom zaspokoić głód.

Dekoracje

Urodzinowe przyjęcie, zwłaszcza to niespodziewane, wymaga specjalnej oprawy. Świetnie sprawdzą się tutaj papierowe talerzyki i kubeczki z wizerunkami postaci z bajek (możemy dopasować je do tortu lub ogólnej tematyki imprezy). Niezbędne okażą się także lubiane przez dzieci balony i serpentyny, a także urodzinowe girlandy. Warto przygotować również specjalne kapelusiki dla gości. Jednorazowe akcesoria można znaleźć w niemal każdym sklepie, a dodatkowo ułatwią nam sprzątanie po przyjęciu.

Konkursy i zabawy

Prawdziwe przyjęcie urodzinowe z udziałem dzieci nie może obyć się bez ciekawych zabaw i konkursów z drobnymi nagrodami. Jeśli organizujemy imprezę tematyczną, na przykład świat zwierząt lub bajek, dobrym pomysłem okażą się wesołe zagadki czy kalambury. Miłośnikom przebieranek spodoba się prawdziwy bal albo przyjęcie dla księżniczek lub superbohaterów. W wyborze atrakcji ogranicza nas tylko własna wyobraźnia oraz upodobania solenizanta – w końcu to jego święto.

Gość honorowy

Najważniejszym punktem programu będzie przyprowadzenie solenizanta na przyjęcie w taki sposób, by ten niczego się nie domyślił. Jeżeli goście są w stanie przyjść wczesnym popołudniem, możemy po prostu posłać pociechę do szkoły lub przedszkola, a samemu zająć się przygotowaniami i witaniem gości. Jeśli natomiast impreza zaplanowana jest na weekend albo zaproszeni goście pojawią się w późniejszych godzinach, warto zabrać gdzieś dziecko – najlepiej do miejsca, w którym bywa często: nie nabierze podejrzeń. Przykład: pociecha co jakiś czas chodzi z tatą na basen? Dziś jest na to idealny dzień.

Przyjęcie niespodzianka to świetny pomysł na uczczenie urodzin naszej pociechy. Warto pamiętać, by w kluczowym momencie mieć w rękach aparat – ułatwi to uwiecznienie zaskoczonej miny malucha. I dobrze jest zachowywać się zwyczajnie, jak co dzień. Dzięki temu niespodzianka będzie jeszcze bardziej udana, a przyjęcie niezapomniane.