szkola

Początek roku szkolnego 2017/2018 jak się przygotować?

Nowy rok szkolny zbliża się dużymi krokami i wszyscy uczniowie już powinni się przygotowywać na jego rozpoczęcie. To najwyższy czas, by pożegnać wakacyjne leniuchowanie i zmienić luźny plan dnia. Jak przygotować się do nadchodzących obowiązków? Zobacz,  w jaki sposób należy się przygotować na nowy rok szkolny?

Wyprawka szkolna

Już podczas wakacji warto rozpocząć przygotowania do nauki i skompletować wyprawkę szkolną. Zakup artykułów szkolnych jest całkiem sporym wydatkiem, dlatego warto się do niego dobrze przygotować i rozłożyć go w czasie.

Już w lipcu i sierpniu możesz kupić zeszyty szkolne, piórnik oraz jego wyposażenie, a także materiały plastyczne, które będą potrzebne na lekcje plastyki i techniki. Przyda się również solidny i właściwie dobrany plecak oraz worek na obuwie zmienne.

Przegląd szafy

Na rozpoczęcie roku szkolnego będzie potrzebny strój galowy, warto więc z wyprzedzeniem zrobić przegląd  szafy i sprawdzić, czy eleganckie spodnie czy spódnica i biała bluzka nie są już za małe. Jeśli tak, to jest już ostatni dzwonek na zakup galowego stroju, który będzie potrzebny już 1 września.

Warto również rozejrzeć się za obuwiem zmiennym i strojem na wychowanie fizyczne. Najlepiej wybrać białą, bawełnianą koszulkę z krótkim rękawem i granatowe lub czarne krótkie spodenki. Taki strój na wf sprawdzi się w każdej szkole.

Robiąc porządek w szafie, lepiej odłożyć już na bok letnie bluzeczki, sukienki czy szorty i przygotować bardziej wrześniowe ubrania, które będzie można założyć do szkoły.

Zmiana przyzwyczajeń

Skompletowanie wyprawki szkolnej oraz zakup niezbędnych ubrań i obuwia, nie jest największym problemem dla ucznia. Znacznie trudniejsze jest przestawienie organizmu z pełnego luzu trybu wakacyjnego na tryb nauki i wytężonej pracy umysłowej. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste.

Jeśli w okresie wakacji pora wstawania była również porą obiadu, to najwyższy czas, by to zmienić i przygotować organizm na wstawanie o 7 rano. Najlepiej nastawiać budzik na coraz wcześniejsze godziny i kłaść się znacznie wcześniej, by czas snu wynosił zalecane 8 godzin. To bardzo ważne, zwłaszcza, że nowy rok szkolny przyniesie ze sobą nowe obowiązki, wiele pokładów wiedzy do przyswojenia oraz będzie wymagał regularnego planu dnia.

Przygotuj swój umysł do pracy

Również umysł należy przygotować do wysiłku i wytężonej pracy, związanej z nauką i przyswajaniem nowej wiedzy. Warto w tym celu rozwiązać kilka krzyżówek, zagrać w szachy, memory lub monopol. Generalnie lepiej wybierać gry wymagające skupienia i większej pracy mózgu.  Można również przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia, zasady ortografii czy podstawowe daty z historii. Warto także przejrzeć zeszyty i podręczniki z zeszłego roku, by być gotowym na kontynuację nauki.

Lepiej już zacząć zmieniać wakacyjne przyzwyczajenia, by wrzesień nie okazał się aż tak trudnym i wymagającym miesiącem.