ulica

Uber Health – nowa usługa ubera

Firma Uber wspierała wiele mniejszych działań związanych ze zdrowiem, w tym oferowanie bezpłatnych przejazdów na badania przesiewowe w kierunku raka piersi w Stanach Zjednoczonych oraz badania cukrzycy i tarczycy w Indiach. Jednak Uber Health jest jak dotąd największą inicjatywą w zakresie opieki zdrowotnej. Dzięki niej wszyscy pacjenci, mieszkający na terenie Stanów Zjednoczonych nie muszą się już martwić, w jaki sposób dotrzeć na zaplanowaną wizytę lekarska. Zobacz, na czym polega nowa usługa firmy Uber – Uber Health.

Komu dedykowana jest ta nowa usługa?

Uber Health przeznaczony jest głównie dla ciężko chorych pacjentów, którzy mają problem z przemieszczaniem się i dojazdem do lekarza. Badania przeprowadzone na licznej grupie Amerykanów pokazały, że wiele osób nie jest w stanie dotrzeć na wcześniej umówione wizyty lekarskie, ponieważ nie mają własnego transportu. Grupa osób, które przedstawiły ten problem okazała się tak duża, że firma Uber postanowiła im pomóc i stworzyła usługę Uber Health.

Dzięki niej osoby przewlekle chore mają możliwość dojechać do szpitala lub kliniki na wcześniej umówione wizyty bądź zabiegi. To duża pomoc zwłaszcza dla osób, które mają problem z poruszaniem się. Teraz dojazd do placówki medycznej będzie prostszy, a odsetek pacjentów, którzy nie mają jak dojechać na wcześniej umówione wizyty na pewno się zmniejszy.

Jak działa Uber Health?

Firma Uber postarała się, by nowa usługa Uber Health była dostępna dla każdego pacjenta, nawet dla tego, który nie jest w stanie skorzystać z aplikacji na smartfona i uruchomiła specjalny serwis telefoniczny.

Usługa Uber Health umożliwia elastyczne planowanie transportu pacjenta do określonej placówki medycznej. Można to zrobić już 30 dni przed planowaną wizytą u lekarza, dzięki czemu pacjent będzie mógł spokojnie czekać na umówioną wizytę i nie będzie musiał martwić się o transport.

Użytkownik tej usługi, korzystając z aplikacji lub serwisu telefonicznego może zaplanować trasę, wybrać dogodną godzinę i oszacować czas podróży. Usługę można aktywować już w momencie, gdy pacjent pozostaje jeszcze pod opieką określonej placówki medycznej.

Uber Heath będzie współpracować z dostawcami usług zdrowotnych, którzy będą mogli zaplanować przejażdżki dla pacjentów korzystających ze specjalnej platformy cyfrowej. Usługa Uber Health została bowiem zaprojektowana w taki sposób, by placówka medyczna mogła z wyprzedzeniem zamówić przejazd na umówioną wizytę swojego pacjenta. Wystarczy, że poda dane pacjenta, kiedy i skąd ma zostać odebrany, a realizacja usługi zajmie się już firma Uber.

Kontrola trasy pacjentów

Usługa Uber Health pozwala także na pełne kontrolowanie całego procesu realizacji usługi, zarówno przez użytkowników, jak i przez organizacje opieki zdrowotnej. Dzięki temu pracownicy placówki medycznej mogą sprawdzić, czy dany pacjent jest już w drodze na umówione badania lub wizytę.

Osobom posiadającym smartfon zostanie udostępniona interaktywna mapa, na której widać trasę przejazdu oraz aktualną pozycję. Pacjenci, którzy nie posiadają smartfonów lub są niezorientowani i nie poradziliby sobie z taką technologią, mogą skorzystać z możliwości głosowego informowania ich o podróży, które będzie działać również na telefonach stacjonarnych.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo duże udogodnienie dla pacjentów, zwłaszcza osób starszych, które nie mają możliwości pomocy wśród najbliższych lub po prostu są osobami samotnymi. Teraz nie muszą się już martwić o transport do lekarza czy szpitala, bo firma Uber, dzięki usłudze Uber Health rozwiąże ich problem i zapewni transport na czas.